مزایای لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها

عمل جراحی لیپو یکی از رایج‌ترین عمل‌های لاغری بوده، که می‌تواند در مدت‌زمانی کوتاه شمارا به اندام دلخواهتان برساند. این جراحی جهت برداشت چربی تجمع یافته زیرپوست انجام‌شده، و از دیدگاه پزشکان بهترین عمل لاغری در دو دهه اخیر محسوب می‌شود. در این عمل ابتدا بیمار تحت بی‌حسی نخاعی یا موضعی قرارگرفته، و سپس پزشک چربی‌های موجود در زیرپوست او را با استفاده از تجهیزات خاصی تخلیه خواهد کرد. این عمل بیشتر برای افرادی مناسب است، که دچار چاقی موضعی هستند. 

به‌عنوان‌مثال اگر ازجمله افرادی هستید که باوجود استفاده از رژیم و ورزش‌های گوناگون، هنوز هم شاهد تجمع چربی در برخی نواحی خاص بدن خود هستید، قطعاً این عمل برای شما گزینه ایده آلی خواهد بود. چراکه در این عمل می‌توان سه الی پنج کیلو از چربی‌های نواحی مختلف بدن را برداشت نمود. پس در حالت کلی لیپوماتیک جایگزین رژیم و ورزش نیست، بلکه مکمل‌ آن‌ها به‌حساب می‌آید.

 چراکه حتی بعد از جراحی لیپولیز اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، نمی‌توان انتظار داشت نتایج عمل در طولانی‌مدت باقی بمانند. حال علاوه بر عمل لیپو‌ ده ها جراحی لاغری دیگر نیز وجود دارند، که با انجام آن‌ها نیز می‌توانید به‌تناسب اندام دست‌یابید. اما پزشکان معمولاً جراحی لیپو را بسیار بیشتر از سایر عمل‌های لاغری توصیه می‌کنند. چراکه این عمل دارای مزایایی می‌باشد، که‌ نمی‌توانید آن‌ها را در جراحی‌های لاغری دیگر جستجو کنید.

 مزایای لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها

  • عدم نیاز به بیهوشی‌

بیهوشی شاید در نگاه اول برای بسیاری از افراد فوق‌العاده مطلوب به نظر برسد. چراکه طبق یک‌ باور قدیمی بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند، که انجام جراحی‌های زیبایی اگر با بیهوشی انجام‌ شود هیچ دردی متوجه بیمار نخواهد شد.‌ اما بیهوشی نیز عوارض زیادی دارد، و به همین دلیل اکثر پزشکان درروش لیپو‌ از بی‌حسی استفاده می‌کنند.

 بی‌حسی نه‌تنها‌ موجب می‌شود بیمار دردی را احساس نکند، بلکه خطرات بیهوشی را نیز به همراه نخواهد داشت. درحالی‌که در بسیاری از روش‌های دیگر، انجام جراحی لاغری تنها با بیهوشی امکان‌پذیر بوده و پزشکان نمی‌توانند از روش بی‌حسی استفاده کنند. درنتیجه این اولین مزیتی است که جراحی لیپوماتیک نسبت به سایر روش تا دارا می‌باشد. 

  • صافی و یکنواختی سطح پوست 

دیگر مزیت جراحی لیپو ‌در مقایسه با دیگر روش تا، صافی و یکنواخت‌ شدن پوست می‌باشد. معمولاً در بسیاری از جراحی‌های لاغری به دلایل مختلف، باقی‌مانده چربی تا در زیرپوست گلوله شده و ناحیه موردنظر پس از جراحی هموار نخواهد بود. اما در شیوه لیپو چون دقت دستگاه‌های مورداستفاده بالاتر است، معمولاً پزشکان می‌توانند چربی تا را به‌صورت یکنواخت خارج نمایند، و هیچ مشکلی در این مورد وجود نخواهد داشت‌. 

  • استفاده از گن 

بعد از تمامی جراحی‌های لاغری ازجمله لیپوماتیک استفاده از گن تا مدت‌زمانی مشخص کاملاً ضرورت دارد. چراکه گن‌های لاغری بعد از جراحی می‌توانند به بدن فرم ببخشند و ناحیه کمر را به حالت ساعت شنی دربیاورند. حال پوشیدن گن چند ساعت در روز الزامی بوده، و این کار سختی‌های خاص خود را دارد. در بسیاری از روش‌های لاغری، زیبا جو باید حداقل ۶ماه از گن‌ استفاده کند. در گروهی دیگر از جراحی تا نیز، استفاده از گن تا دو ماه توصیه می‌شود. حال شاید تعجب کنید اگر بگوییم  پوشیدن گن درروش لیپوماتیک تنها تا دو هفته بعد از عمل کافی خواهد بود.‌ یعنی نیاز نیست مانند جراحی‌های دیگر تا مدت تا از گن‌های تنگ استفاده نموده، و تایم و زمان این کار برایتان بسیار کوتاه‌تر است.

  • جمع شدن پوست 

معمولاً در بسیاری از عمل‌های لاغری چربی زیرپوست تخلیه می‌شود، اما اصل پوست برداشته نخواهد شد. درنتیجه این کار باعث می‌شود پوست حالت افتاده‌ای به خود بگیرد. اما در جراحی لیپوماتیک پوست بسیار بیشتر جمع می‌شود. درنتیجه با این عمل دیگر نگران افتادگی پوست خود نخواهید بود. 

  • عوارض کمتر 

در هر نوع جراحی زیبایی لاغری، احتمال بروز برخی عوارض وجود دارد.‌ این مسئله در خصوص عمل لیپو‌ نیز صدق می‌کند. اما خوشبختانه در این عمل احتمال بروز عوارض نسبت به سایر روش تا بسیار کمتر است. درواقع در این جراحی خطراتی مثل آمبولی، خونریزی، عفونت و ….کمتر اتفاق می‌افتد.

  • دوره نقاهت کوتاه‌تر 

معمولاً بعد هر نوع جراحی لاغری، کوتاهی دوره نقاهت از ملاک‌های بسیار مهم برای زیبا جویان تلقی می‌شود. چراکه معمولاً افراد شاغل همواره با این دغدغه روبرو هستند، که سریع‌تر بهبودیافته و بتوانند فعالیت‌های کاری خود را آغاز کنند. درروش لیپوساکشن، لیپوویزر و ….معمولاً دوره نقاهت مابین یک الی سه ماه طول می‌کشد.‌ درحالی‌که در جراحی لیپوماتیک دوره نقاهت فوق‌العاده کوتاه‌تر است. به‌گونه‌ای که فرد حدوداً بعد از گذشت ده روز می‌تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد. 

  • عدم آسیب‌دیدگی سایر اندام ها

آسیب‌دیدگی سایر اندام‌های بدن در هنگام انجام عمل لاغری، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. این احتمال که به دیگر بخش‌های بدن آسیبی وارد شود، درروش لیپوماتیک بسیار کمتر از سایر جراحی‌های لاغری می‌باشد، و این به علت دقت بسیار بالای دستگاه لیپو می‌باشد. 

  • عدم‌تغییر مکان ناف 

اگر‌ میزان چربی برداشت‌شده در جراحی‌های لاغری دیگر بسیار زیاد باشد، پزشک ناچارا باید مکان ناف را تغییر دهد. البته این‌ مورد زمانی انجام می‌شود، که جراحی در ناحیه شکم صورت گرفته باشد. حال در عمل لیپوماتیک هرچقدر هم که پزشک حجم بالایی از چربی تا را از بدن استخراج نموده باشد، بازهم نیاز به تغییر جای ناف نخواهد بود. 

  • امکان مشاهده نتایج بلافاصله 

نتایج این عمل بلافاصله قابل‌رؤیت خواهند بود. البته بعد از عمل ناحیه جراحی کمی ورم خواهد داشت، اما بازهم به‌راحتی متوجه تغییرات خودخواهید شد. اما در روش‌های دیگر گاها ممکن‌ است‌ نیاز به بستری بوده، و یک هفته الی ده روز بعد نتایج مشخص می‌گردند‌.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.