همه چیز راجع به آبدومینوپلاستی شکم

ابدومینوپلاستی شکم چیست؟

امروزه داشتن اندامی ایده آل و زیبا به آرزوی هر فردی تبدیل‌شده است. اصلاً تفاوتی ندارد که زن‌ یا مرد باشید، و درهرحال تناسب‌اندام می‌تواند استایل شمارا چند برابر زیباتر و شکیل‌تر جلوه دهد. به همین دلیل برای دستیابی به این خواسته، افراد از روش‌های مختلفی مثل رژیم، جراحی‌های لاغری، ورزش‌ و ….استفاده می‌کنند‌. 

در بسیاری از موارد رژیم و ورزش که دو ‌مکمل عالی محسوب می‌شوند، می‌توانند تا حد زیادی چربی‌های اضافه بدن را از بین ببرند. اما چربی‌های ناحیه شکم را می‌توان سرسخت‌ترین انواع چربی‌ها در تمام بدن به‌حساب آورد. به همین دلیل در بسیاری از افراد حتی انجام ورزش‌های سنگین و رژیم‌های طولانی‌مدت نیز، اثری در آب‌کردن چربی‌های شکم ندارد.

 درنتیجه بهترین راه تخلیه چربی‌های این ناحیه، انجام عمل ابدومینوپلاستی شکم می‌باشد. به علت تهاجمی بودن این روش، پزشک ابتدا از بیهوشی عمومی استفاده می‌کند. سپس برش‌هایی در بالا یا پایین شکم  ایجاد می‌کند. برش معمولاً طولی و بزرگ خواهد بود. پس از برش پوست، پزشک تمام چربی‌های اضافه این قسمت را برداشت نموده و تخلیه می‌کند.‌ 

در مرحله بعد پزشک‌ پوست اضافه و افتاده شکم را برش داده و جداسازی می‌کند‌. درنهایت محل برش‌ها دوباره بخیه شده و جراحی به پایان می‌رسد. ابدومینوپلاستی شکم هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها قابل انجام می‌باشد. 

مهم‌ترین عوارض ناشی از ابدومینوپلاستی شکم 

در هر نوع جراحی زیبایی علا رغم تمام جوانب و فاکتورهای مثبت، احتمال بروز برخی عوارض نیز وجود دارد.‌ درروش ابدومینوپلاستی نیز همین مسئله صدق نموده و ممکن است این عمل با خطراتی نیز همراه باشد. اما احتمال بروز این خطرات بسیار کم بوده، و به همین دلیل درصد کمی از زیبا جویان ممکن است آن‌ها را تجربه نمایند. 

عمل ابدومینوپلاستی شکم چه خطرات و عوارضی دارد

  • عوارض ناشی از بیهوشی

مواد مورداستفاده پزشک برای بیهوشی زیبا جو، گاها می‌توانند اثراتی بسیار مخرب بر روی او داشته باشند. به‌عنوان‌مثال برخی از افراد گاها‌ به علت قرار گرفتن تحت بیهوشی، دچار تنگی نفس می‌شوند. به همین دلیل پزشکان برای جلوگیری از این اتفاق ابتدا به انجام برخی آزمایشات پرداخته و سپس بر اساس شرایط جسمانی فرد، بهترین مواد بیهوشی را برای او استفاده می‌کنند.‌ گاها نیز احتمال دارد، پزشک به‌جای بیهوشی از بی‌حسی استفاده کند.

  • خونریزی 

خونریزی نیز ازجمله عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی شکم محسوب می‌شود. چراکه پوست تا حد زیادی برش خورده و هر زمان احتمال خونریزی در ناحیه جراحی وجود دارد. این مشکل‌ گاها می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد. 

اما با انجام برخی دستورالعمل‌ها قبل از جراحی، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. برای پیشگیری از این اتفاق، باید مصرف هرگونه مکمل گیاهی و داروی انعقاد کننده خون مانند آسپرین را از ۱۵ روز قبل کاملاً قطع نمایید.

  • باقی ماندن جای اسکار و بخیه 

دیگر عارضه‌ای که در اثر ابدومینوپلاستی شکم رخ می‌دهد، باقی ماندن جای اسکار و بخیه می‌باشد. معمولاً رد برش‌های این جراحی در زیر شکم و خط بیکینی باقی می‌ماند.

 به همین دلیل اگر حساسیت زیادی بر روی ظاهر پوست خوددارید، ممکن است این جراحی برایتان مناسب نباشد. اما این مشکل نیز با انجام چند جلسه لیزر به‌راحتی قابل‌حل خواهد بود.

  • آسیب‌دیدگی اعصاب 

در قسمت شکم اعصاب زیادی وجود دارند. در طی انجام این جراحی ممکن است این اعصاب نیز برش خورده یا دچار آسیب‌دیدگی شدید شوند. این اتفاق موجب از بین روند احساس و درنتیجه بی‌حسی ناحیه شکم می‌گردد. 

البته این‌ عارضه تنها زمانی رخ می‌دهد، که این عمل را تحت نظر پزشک ماهر و متخصص انجام نداده باشید. چراکه پزشکان کاردان و باتجربه در حین انجام ابدومینوپلاستی شکم به اعصاب این قسمت نیز توجه نموده و آسیبی به آن‌ها‌ نخواهند رساند.

  • تورم و کبودی طولانی‌مدت

دیگر مشکلی که احتمال دارد بعد از جراحی ابدومینوپلاستی با آن مواجه شوید، تورم و کبودی طولانی‌مدت شکم می‌باشد. کبودی معمولاً بعد از گذشت یک هفته برطرف می‌شود.‌ اما در بسیاری از موارد تورم ممکن است تا دو الی سه ماه نیز به طول بینجامد. به همین دلیل نتایج این عمل بعد از رفع تورم بهتر مشخص می‌شوند. 

  • عدم تقارن و توازن دریافت شکم 

ابدومینوپلاستی شکم تنها زمانی موجب زیبایی این ناحیه می‌شود، که با صافی و یکنواختی شکم همراه باشد. اما گاهی به علت عدم مهارت کافی پزشک، چربی‌ها به‌صورت یکنواخت تخلیه نشده، و همین موجب عدم تقارن و توازن در بافت شکم می‌شود.‌ درنتیجه همین مسئله موجب می‌شود شکم فرم ناخوشایندی داشته باشد.

لیپوویزر چیست؟

مزایا و فواید انجام ابدومینوپلاستی شکم 

انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند مزایا و فاکتورهای مثبت زیادی نیز به همراه داشته باشد.‌ به همین دلیل حتی باوجود بسیاری از خطرات احتمالی، بازهم این جراحی طرفداران بسیاری دارد. در ادامه مهم‌ترین مزایا و فواید ابدومینوپلاستی را ذکر نموده‌ایم:

  • افزایش چشمگیر اعتمادبه‌نفس 

این عمل همواره با تناسب و زیبایی‌اندام همراه خواهد بود. به همین دلیل می‌تواند موجب افزایش چشمگیر اعتمادبه‌نفس در افراد شود. با انجام این جراحی قطعاً احساس بسیار بهتری به خودخواهید داشت.

  • احتمال بسیار کم‌ بازگشت چربی‌ها

درروش ابدومینوپلاستی شکم چربی‌ها قدرت تقسیم‌پذیری خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل درصد احتمال بازگشت و تجمع مجدد آن‌ها بعدازاین جراحی بسیار کم است. البته باید حتماً پس از ابدومینوپلاستی رژیم و ورزش را نیز رعایت کنید، تا نتایج عمل طولانی‌تر باشند.

  • برداشت پوست شل و افتاده 

درروش ابدومینوپلاستی نه‌تنها چربی‌های اضافه تخلیه می‌شوند، بلکه پزشک پوست اضافه را نیز کاملاً جداسازی خواهد کرد.‌ درنتیجه قطعاً بافت ناحیه شکم جوان‌سازی شده، و همین مسئله موجب زیبایی هرچه بیشتر این قسمت می‌شود.

  • دوره نقاهت کوتاه‌تر 

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی شکم بسیار کمتر از سایر جراحی‌های لاغری می‌باشد. به‌گونه‌ای که فرد تقریباً دو هفته بعد می‌تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد، و  بعد از گذشت یک ماه نیز می‌تواند فعالیت‌های شغلی خود را آغاز کند. 

احساس تغییر بلافاصله بعد از عمل 

در این روش بلافاصله بعد از عمل متوجه تغییرات ایجادشده خواهید شد.‌ اما نتایج واقعی بعد از رفع تورم این ناحیه قابل‌رؤیت خواهند بود.

لاغری مدرن لیپوماتیک شکم و پهلو 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.