لاغری مدرن لیپوماتیک شکم و پهلو ها

معجزه لاغری مدرن با لیپوماتیک شکم و پهلو 

 داشتن تناسب‌اندام یکی از مهم‌ترین خواسته‌های افراد بوده، که برای دستیابی به آن از هر روشی کمک می‌گیرند. معمولاً افراد سعی می‌کنند با رژیم‌های طولانی‌مدت و ورزش‌های سنگین، به وزن ایده آل خود دست یابند. گرچه با رژیم و ورزش می‌توان تا حد زیادی وزن بدن را کاهش داد، اما این دو روش نیز گاها نمی‌توانند چربی‌های موضعی را از بین ببرند‌.

 برای مثال گاها ممکن‌ است‌ وزن بدن کاهش یابد، اما کماکان در نواحی مختلف بدن چربی وجود داشته باشد، که موجب ایجاد فرم ناخوشایند شود. پهلو و شکم دوقسمتی از بدن هستند، که بافت‌ چربی سفت و سختی داشته، و حتی ممکن است با رژیم و ورزش نیز نتوان چربی این نواحی را از بین برد.

 حال وجود شکم و پهلو علاوه بر اینکه تناسب‌اندام را بر هم می‌زند، می‌تواند موجب بروز احساسات ناخوشایند و منفی نیز بشود. چراکه معمولاً اندام نامتناسب می‌تواند موجب کاهش اعتمادبه‌نفس آن‌ها شود. 

حال بهترین راه برای لاغری شکم و پهلو چیست؟ اگر شما نیز ازجمله افرادی هستید که باوجود مدت‌ها رژیم و ورزش نتوانسته‌اید شکمی تخت و صاف داشته باشید، توصیه می‌کنیم روش‌های لاغری نوین و مدرن را امتحان کنید. 

لیپوویزر چیست؟

یکی از بهترین روش‌های لاغری جدید و مدرن در دنیای امروزی، لیپوماتیک شکم و پهلو می‌باشد. لیپوماتیک ازجمله محبوب‌ترین جراحی‌های لاغری در جهان بوده که در حال حاضر طرفداران بی‌شماری دارد. لیپوماتیک روشی بسیار کم‌خطر است، که تنها با ایجاد چند سوراخ کوچک در ناحیه شکم و پهلو انجام می‌شود. 

پزشک‌ لوله کانولا را از طریق این سوراخ‌ها وارد بافت چربی می‌کند. این لوله با لرزش‌هایی که ایجاد می‌کند، موجب نرمی و خرد شدن بافت چربی می‌شود. درنتیجه چربی به حالت مایع درآمده و با مکش دستگاه از بدن تخلیه می‌شود‌. لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار ایمن و کم‌خطر است.

 این عمل اگر به شکل اصولی انجام شود، هیچ عوارضی را به همراه نخواهد داشت. افرادی که بالای بیست سال سن داشته، و دارای چربی‌های موضعی هستند، بهترین کاندید برای این جراحی به شمار می‌روند.

اهمیت رعایت رژیم و ورزش بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو 

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که‌ جراحی‌های لاغری مثل لیپوماتیک می‌توانند جایگزین دائمی رژیم و ورزش شوند. به‌گونه‌ای که دیگر نیاز نباشد، رژیم غذایی خود را رعایت نموده و ورزش کنند.‌ درحالی‌که این تصور کاملاً اشتباه است. این عمل تنها به کسانی توصیه می‌شود، که برنامه غذایی بسیار منظمی دارند و دارای ثبات وزن هستند‌. 

چراکه اگر بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو رژیم و ورزش به‌خوبی رعایت نشوند، این احتمال وجود دارد که چربی‌های تخلیه‌شده دوباره بازگشت داشته باشند. پس بعدازاین عمل بهتر است به شکل جدی‌تری رژیم و ورزش را دنبال کنید. حتماً با یک متخصص تغذیه و چربی ورزشی حرفه‌ای مشورت نموده، تا طبق برنامه پیش بروید و از بازگشت مجدد چربی‌ها جلوگیری شود. 

لیپوماتیک شکم و پهلو برای چه کسانی مناسب نیست؟

گرچه عمل لیپوماتیک می‌تواند فرم زیبا و‌ ایدئالی به ناحیه شکم و پهلو ببخشد. اما در حالت کلی انجام آن برای برخی افراد اصلاً توصیه نمی‌شود. چراکه این دسته از افراد به علت شرایط جسمانی خاصی که دارند، کاندید مناسبی برای این عمل به‌حساب نمی‌آیند. 

انجام این عمل زیبایی به چه کسانی، اصلاً توصیه نمی‌شود:

  • سیگاری‌ها

سیگار کشیدن می‌تواند روند بهبودی بعد از جراحی را طولانی‌تر نموده، و موجب خونریزی ناگهانی حین عمل شود. به همین دلیل انجام این جراحی به کسانی که سیگار مصرف می‌کنند، توصیه نمی‌شود. این افراد با ترک سیگار دو ماه قبل از جراحی، می‌توانند این عمل را به‌راحتی انجام دهند. 

  • افراد بیمار

برای انجام لیپوماتیک شکم و پهلو بهتر است افراد در سلامت جسمانی کامل باشند. چراکه این عمل بسیار حساس بوده و فرد باید ازنظر جسمانی در حالت مساعدی قرار داشته باشد. در غیر این صورت انجام این عمل برای افراد بیمار، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. 

  • بانوان باردار و شیرده 

انجام این جراحی برای خانم‌های باردار و شیرده نیز به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. معمولاً در زمان شیردهی و بارداری بدن ورم زیادی داشته و ممکن است در حالت حساسی قرار بگیرد. به همین دلیل بانوان باردار و شیرده باید بعد از گذر این دوران،  برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو اقدام نمایند. 

  • افراد حساس به مواد بی‌حسی 

در جراحی لیپوماتیک از بی‌حسی یا بیهوشی استفاده می‌شود. حال برخی از افراد به مواد بی‌حسی یا بیهوشی بسیار حساسیت داشته، و ممکن است دچار عوارض زیادی شوند‌. این جراحی برای این دسته از افراد نیز مناسب نخواهد بود. 

  • افراد دارای پست شل 

طی انجام جراحی لیپوماتیک معمولاً چربی زیادی از زیرپوست خارج می‌شود. به همین دلیل گاها ممکن‌ است‌ پوست کمی شل و افتاده شود. حال اگر افراد دارای پوست شل این جراحی را انجام دهند، قطعاً وضعیت پوست بدتر از قبل می‌شود.‌ به همین دلیل توصیه می‌شود افرادی که پوست سفت و انعطاف‌پذیر دارند این عمل را انجام دهند. 

  • مصرف داروهای خاص

لیپوماتیک شکم و پهلو برای افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند نیز، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. برای مثال فردی که داروهای انعقاد کننده خون مصرف می‌کند، ممکن است در حین عمل دچار خونریزی شود. به همین دلیل افراد باید حتماً در خصوص داروهایی که مصرف می‌کنند، با پزشک مشورت نمایند و در صورت لزوم برای انجام جراحی مصرف آن‌ها را متوقف نمایند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.