نکات مهم قبل و‌بعد از انجام ابدومینوپلاستی چیست

اقدامات لازم و ضروری قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی 

آبدومینوپلاستی یکی از بهترین روش‌های لاغری برای افرادی می‌باشد، که ثبات وزن داشته و دارای چاقی موضعی هستند. این جراحی  می‌تواند باعث تخلیه حجم زیادی از چربی‌های بدن شده، و با کمک آن می‌توانید به اندام ایده آل و رویایی خود دست‌یابید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

 افراد بالای بیست سال، که دارای پوستی انعطاف‌پذیر بوده و در سلامت جسمانی کامل هستند، می‌توانند این جراحی را با اطمینان کامل انجام دهند. حال این عمل را می‌توان یک جراحی  بسیار حساس تلقی نمود، که در حالت تهاجمی انجام می‌شود. به همین دلیل برای موفقیت هرچه بیشتر این عمل، می‌بایست از دو هفته قبل برخی اقدامات ضروری را انجام دهید. 

 • قطع مصرف دارو 

داروهای انعقاد کننده خون برای افرادی که می‌خواهند تحت عمل‌ ابدومینوپلاستی قرار گیرند، بسیار خطرناک خواهند بود. این داروها خون را به‌شدت رقیق می‌کنند و می‌توانند موجب خونریزی شوند. به همین دلیل از ۱۵روز قبل باید مصرف آن‌ها را قطع کنید. در این خصوص نیز نباید هیچ‌گونه نگرانی یا اضطرابی داشته باشید. چراکه پزشک‌ حتماً داروهای مناسب‌تری را جایگزین آن‌ها خواهد کرد، تا با مشکلی مواجه نشوید.

 • ترک سیگار 

سیگار کشیدن می‌تواند دوره نقاهت شما بعد از عمل را بسیار طولانی از نماید. چراکه این‌ کار می‌تواند بهبودی زخم‌ها را به تعویق بیندازد. پس اگر سیگار مصرف می‌کنید، حداقل ده روز قبل از جراحی این‌ کار را کاملاً ترک نمایید، تا از بروز برخی مشکلات جلوگیری شود.

 • انجام آزمایشات 

پزشک قبل از انجام ابدومینوپلاستی برخی آزمایشات را برای شما تجویز خواهد کرد، تا شرایط جسمانی اتان را موردبررسی قرار دهد. به همین دلیل باید حتماً این آزمایشات را به‌طور کامل انجام داده و نتایج آن‌ها را به پزشک معالج خود ارائه دهید.

 • مشورت با پزشک 

حتماً قبل از جراحی در جلسات مشاوره حاضر شوید. در این جلسات باید در خصوص انتظارات خود از این جراحی، بیماری‌هایی که دارید، داروهایی که مصرف می‌کنید و‌…با پزشک خود‌ مشورت کنید. 

 • اصلاح موهای زائد ناحیه موردنظر‌

اگر قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی در نواحی مختلف بدن رادارید، می‌بایست حتماً ناحیه موردنظر را اصلاح کنید. چراکه‌ وجود موهای زائد در ناحیه جراحی، می‌تواند کار را برای پزشک کمی دشوار سازد. همچنین شب قبل از عمل حتماً دوش بگیرید. 

 • ناشتا بودن 

از هشت ساعت قبل از جراحی باید کاملاً ناشتا باشید. به همین دلیل آخرین وعده خود را نیز کاملاً سبک انتخاب کنید. برای مثال خوردن سالاد در آخرین وعده گزینه بسیار مناسبی است. همچنین بهتر است از دو ساعت قبل آب نیز مصرف نکنید. چراکه معده باید کاملاً خالی باشد.

 • کنار گذاشتن رژیم غذایی 

اگر رژیم غذایی خاصی دارید، به علت واکنشات بدن بعد از ابدومینوپلاستی باید آن را ده روز قبل از جراحی کنار بگذارید. 

 • انتخاب پزشک متخصص و‌ کاردان 

یکی از مهم ترین‌ نکات و اقداماتی که قبل از این عمل لاغری باید به آن توجه‌ داشته باشید، انتخاب پزشک متخصص و‌ کاردان می‌باشد. چراکه انجام این عمل تحت نظر افراد فاقد صلاحیت، علاوه بر اینکه نتایج مطلوب ندارد می‌تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل حداقل از دو ماه قبل در خصوص پزشک موردنظر خود به تحقیق بپردازید.

چه کسانی کاندید مناسب عمل ابدومینوپلاستی هستند ؟

مهم ترین‌ نکات بعد از جراحی ابدومینوپلاستی 

قبل از عمل آبدومینوپلاستی زیبا جو باید حتماً برخی اقدامات را انجام دهد. اما بعد از عمل نیز رعایت بعضی نکات ضروری بوده، و توجه به آن‌ها می‌تواند دوره نقاهت افراد را بسیار کوتاه‌تر نماید. نکات مهم بعدازاین نوع جراحی لاغری، به شرح زیر می‌باشند:

 • نحوه خوابیدن صحیح 

نحوه خوابیدن بعد از جراحی آبدومینوپلاستی بسیار اهمیت دارد. بعدازاین عمل می‌بایست حتماً یک بالش کوچک‌ در زیر کمر خود قرار دهید، تا گودی کمر باعث ایجاد فشار به نواحی جراحی‌شده نشود. همچنین حتماً به پشت بخوابید.

 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین 

یک هفته بعد از ابدومینوپلاستی معمولاً زیبا جو احساس بهبودی نسبی خواهد داشت. اما به‌هیچ‌عنوان تا یک ماه بعد این عمل نباید، هیچ‌گونه فعالیت سنگینی را انجام دهید. چراکه انجام این‌گونه فعالیت‌ها موجب بروز فشار به ناحیه برش‌ها شده، و ممکن است این قسمت‌ها دچار خونریزی شوند‌. پس حتماً به این‌ نکته مهم توجه داشته باشید.

 • مصرف مایعات

بعدازاین عمل ممکن است  بدن دچار کم‌آبی شود. مخصوصا‌ اگر قبلاً استعمال سیگار یا دخانیات داشته باشید. پس بعد از جراحی حتماً روزانه ده لیوان آب مصرف کنید، تا سموم سریع‌تر از بدنتان دفع شوند. همچنین مصرف آب زیاد به بهبودی هرچه سریع‌تر زخم‌هایتان نیز بسیار کمک می‌کند. 

 • پیاده‌روی 

گرچه همواره توصیه می‌شود بعد از عمل ابدومینوپلاستی فعالیت سنگین انجام ندهید، اما پیاده‌روی می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد. یک پیاده‌روی سبک یک‌ساعته در طول روز، می‌تواند از لخته شدن خون‌ در بدنتان جلوگیری کند. پس انجام پیاده‌روی را فراموش نکنید.

 • تعویض پانسمان 

یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از عمل‌های لاغری با آن مواجه شوید، عفونت ناحیه برش‌ها می‌باشد. اگر دچار این مشکل شوید، ممکن است با خطراتی جدی‌تر نیز روبرو گردید. پس برای جلوگیری از این مشکل حتماً پانسمان‌ها هرروز تعویض کنید، تا تجمع باکتری در آن‌ها اتفاق نیفتد‌. چراکه باکتری‌های پانسمان اصلی‌ترین عامل بروز عفونت بعد از جراحی می‌باشند.

 • مصرف تمامی داروها

پس از ابدومینوپلاستی پزشک برخی داروها را برای افراد تجویز خواهد کرد. این داروها باید با طور کامل مصرف‌شده، و به‌هیچ‌عنوان به‌صورت خودسرانه مصرف آن‌ها را قطع نکنید. اگر به دارویی حساسیت داشتید نیز، با پزشک خود مشورت نمایید تا دارویی جایگزین برایتان تجویز کند.

 • مصرف مواد غذایی مقوی 

اگر مواد غذایی مقوی مصرف کنید، به‌طور یقین سریع‌تر بهبود می‌یابید. پس حتماً برخی موارد مثل ماهی، سبزی‌ها، میوه‌ها، غلات، گوشت قرمز، شیر و‌….را در سبد غذایی خود جای دهید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم مقاله “همه چیز راجع به ابدومینوپلاستی شکم ” را مطالعه نمایید

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

معمولاً هزینه جراحی لاغری آبدومینوپلاستی جز معیارهای بسیار مهم برای زیبا جویان به شمار می‌رود. اما هزینه این عمل می‌تواند برای هر فرد متغیر باشد، چراکه بستگی به عوامل‌ و فاکتورهای گوناگونی دارد. به‌طورکلی هزینه این جراحی با توجه به معیارهای زیر تعیین می‌گردد:

 • میزان تبحر و تخصص پزشک 

هرچقدر پزشک دارای تخصص و مهارت بالاتری باشد، قطعاً برای انجام این جراحی حق‌الزحمه بیشتری دریافت خواهد نمود.

 • آزمایشات و داروهای قبل و بعد از عمل

قبل و بعد از عمل زیباجو‌ باید آزمایشاتی را انجام داده، و برخی داروها را مصرف نماید. هزینه‌های این موارد نیز جز هزینه‌های این جراحی لاغری خواهند بود، که مقدار آن‌ها برای هر فرد متغیر است.

 • شرایط بیمار و میزان چربی‌های انباشته‌شده 

دیگر عامل تعیین‌کننده هزینه ابدومینوپلاستی شرایط بیمار و میزان چربی‌های تجمع یافته در بدن او می‌باشد. گاهی زیبا جو شرایط جسمانی حساسی دارد، و به همین دلیل انجام این جراحی  برای پزشک دشوارتر خواهد بود‌. یا در برخی موارد نیز ممکن است چربی‌های قابل تخلیه بدن فرد بسیار زیاد باشند. در هر دو حالت هزینه عمل نسبتاً افزایش می‌یابد. 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.