نکات مهم قبل و بعد از لیپوماتیک چیست

اقدامات مهم و ضروری قبل از جراحی لیپوماتیک 

یکی از بهترین و جدیدترین روش‌های لاغری در دنیا، انجام جراحی لیپو‌ می‌باشد. شاید اگر در دو دهه گذشته نام این جراحی را می‌شنیدید، برایتان کاملاً ناشناخته بود. اما در چند سال گذشته این جراحی به‌قدری پرطرفدار گردیده، که در لیست بهترین عمل‌های لاغری در دنیا قرارگرفته است. درروش لیپو می‌توانید چربی‌های اضافه  در هر ناحیه از بدن را، تنها در عرض چند ساعت به‌طور کامل از بین ببرید.

 در این روش پزشکان تمامی چربی‌های انباشته‌شده در زیرپوست را تخلیه می‌کنند. به همین دلیل جراحی لیپوماتیک را می‌توان روشی ایمن و کارآمد، برای دستیابی به‌تناسب اندام تلقی نمود.‌ حال برای اینکه این عمل به بهترین شیوه صورت پذیرفته و نتایج فوق‌العاده‌ای داشته باشد، می‌بایست برخی اقدامات ضروری انجام گیرند. این اقدامات را در زیر ذکر نموده‌ایم:

 • حضور در جلسات مشاوره 

قبل از جراحی لیپو‌ می‌بایست حداقل یک‌مرتبه در جلسات مشاوره حضور یابید. در این جلسات باید در خصوص شرایط جسمانی خود به‌صورت صریح و شفاف با پزشک صحبت کنید. پزشک‌ در این جلسات تمامی بیماری‌های جسمانی افراد ازجمله دیابت، فشارخون، مشکلات قلبی و کلیوی و مواردی از این قبیل را موردبررسی قرار خواهد داد. همچنین اگر سابقه جراحی خاصی رادارید، یا دارای هرگونه شرایط غیرعادی هستید، حتماً در طی این جلسات و قبل از لیپوماتیک در خصوص آن با پزشک خود گفتگو‌ کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیپوماتیک میتوانید مقاله ” اسرار شگفت انگیز لیپوماتیک “را مطالعه نمایید

 • اندازه‌گیری چربی زیرپوست 

یکی از اقدامات مهمی که قبل از این جراحی باید به انجام برسانید، اندازه‌گیری چربی زیرپوست می‌باشد. چراکه نتایج این آزمایش به پزشک کمک می‌کند، تا بهترین روش لیپو را برای شما انتخاب نماید. پس حتماً با انجام سونوگرافی، باید میزان چربی زیرپوستتان به‌طور دقیق اندازه‌گیری شود.

 • انجام آزمایش خون 

آزمایش خون‌ ازجمله اقدامات مهمی است، که به‌طور حتم پزشک قبل از لیپوماتیک برایتان تجویز خواهد کرد. با انجام این آزمایش  پزشک عملکرد کلی بدنتان را موردبررسی قرار می‌دهد. زمان انجام آزمایش خون ده روز قبل از جراحی می‌باشد.

 • عکس‌برداری از نواحی مورد جراحی 

ده روز قبل از جراحی می‌بایست حتماً نواحی موردنظر تحت عکس‌برداری قرار گیرند. ارائه این تصاویر به پزشک در تشخیص موقعیت دقیق بافت چربی‌ها بسیار کمک می‌کند.

 • ترک‌ سیگار و مشروبات الکلی 

اگر سیگار می‌کشید، یا به مصرف مشروبات الکلی اعتیاددارید، باید حتماً از یک ماه قبل این‌ کار را ترک‌ کنید. در غیر این صورت انجام لیپوماتیک به شما توصیه نمی‌شود.

 • آمادگی برای گذراندن دوره نقاهت 

ممکن است نیاز باشد حدود سه هفته بعدازاین جراحی استراحت کنید. پس باید حتماً تا این مدت‌زمان از انجام برخی فعالیت‌های کاری خودداری نموده، و از قبل مرخصی دریافت کنید. 

 • عدم مصرف غذا 

شب قبل از جراحی به‌هیچ‌عنوان غذای سنگین مصرف نکنید، بلکه وعده آخر باید بسیار سبک‌ و کم باشد. 

توصیه‌های مهم بعد از انجام جراحی لاغری لیپوماتیک 

پس از انجام این جراحی پزشک  لیستی از برخی توصیه‌های مهم را به شما ارائه خواهد داد. رعایت این توصیه‌ها در بهبودی هرچه سریع‌تر حال عمومی اتان، نقش بسزایی دارد. به همین دلیل به‌هیچ‌عنوان نباید نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشید. این توصیه‌ها را در زیر نام‌برده‌ایم:

 • کاهش مصرف نمک و عدم‌ پرخوری

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که بعد از جراحی لیپو باید به آن‌ توجه داشته باشید، کاهش مصرف نمک و عدم پرخوری می‌باشد. برخی از افراد اشتباه تصور می‌کنند که پس‌ازاین جراحی می‌توانند آزادانه هرچقدر که بخواهند در طول روز کالری مصرف کنند. اما توجه داشته باشید، که بدن انسان مستعد چربی بوده و حتی بعدازاین عمل نیز اگر رعایت غذایی نداشته باشید، احتمال بازگشت چربی‌ها و چاقی مجدد وجود دارد. پس یک هفته بعد از لیپوماتیک به پزشک‌ تغذیه مراجعه نموده، و پس از دریافت یک برنامه غذایی اصولی، سعی کنید کاملاً مطابق آن عمل نمایید.

 • استفاده از گن‌

گن‌ها وسیله‌ای بسیار کاربردی بوده، که می‌توانند بعد از جراحی به‌ بدن فرم زیبایی ببخشند. پس حتماً در طول روز حداقل پنج ساعت از آن‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که بستن‌ گن‌های بیش‌ازحد تنگ که به محل جراحی فشار زیادی وارد می‌کنند، اصلاً توصیه نمی‌شود. همچنین در خصوص خرید گن و انتخاب نوع آن نیز حتماً با پزشک‌ خود مشورت نمایید. 

 • خارج‌سازی ترشحات 

بعد از عمل لیپوماتیک در ناحیه  جراحی ترشحاتی از بدن دفع می‌شود. این کاملاً طبیعی است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد. بهتر است برای خروج‌ سریع‌تر این مایعات از بدن نیز، پوست را به‌آرامی به سمت پایین ماساژ دهید.

 • مراجعه پزشک در مواقع اضطراری 

هرگونه تورم، درد، کبودی، قرمزی و ….بعدازاین عمل کاملاً طبیعی بوده و معمولاً پس از گذشت یک هفته الی ده روز برطرف می‌شوند. اما اگر عوارضی مثل خونریزی شدید، درد غیرقابل تسکین، عفونت و ….را تجربه نمودید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

 • کشیدن بخیه‌ها

حدود پانزده الی بیست روز بعد از عمل لیپوماتیک باید برای کشیدن بخیه‌ها اقدام کنید. برای این‌ کار می‌توانید به پزشک خود مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید در مراکز درمانی معتبر نیز، به‌راحتی در چند دقیقه عمل خارج‌سازی نخ‌ بخیه را انجام دهید. 

 • مصرف داروها

گفتیم که بروز درد خفیف بعدازاین جراحی کاملاً عادی است. برای تسکین درد و‌ بهبودی کبودی‌ها نیز، می‌توانید از داروهای مسکنی که‌ پزشک برایتان تجویز نموده است استفاده کنید. این داروها بعد از لیپوماتیک باید به‌طور کامل مصرف گردند. 

لاغری مدرن لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.