لیپوویزر، جدیدترین و کم‌خطرترین روش لیپوساکشن

امروزه لاغری و‌ تناسب‌اندام‌ برای همه افراد چه خانم‌ها و چه آقایان از اهمیت بسزایی برخوردار است. چراکه با داشتن اندامی متناسب، می‌تواند استایلی جذاب‌تر و زیباتر داشته و همین موجب شده که امروزه اکثر افراد برای لاغری به دنبال روش‌های گوناگون باشند. لاغری و کاهش وزن نه‌تنها جنبه زیبایی دارد، بلکه می‌تواند با سلامت شما نیز ارتباط داشته باشد. به‌گونه‌ای که افراد چاق و دارای اضافه‌وزن ۵۰ درصد بیشتر از سایر افراد در معرض بیماری‌های قلبی، اختلالات کبدی و … قرار دارند.‌ حال برای دستیابی به تناسب‌اندام، معمولاً بهترین روش‌ها رژیم و ورزش هستند.

رژیم و ورزش بی‌خطرترین راه لاغری بوده و می‌تواند باکمک آن‌ها تا حد زیادی اضافه‌وزن خود را کاهش داد؛ اما قطعاً رژیم و ورزش نیز دشواری‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال راهکارهایی هستند تا بدون‌ تحمل سختی، رژیم، ورزش و صدالبته با کم‌ترین خطر ممکن، وزن خود را کاهش دهند. حال امروزه یکی از جدیدترین و کم‌عوارض‌ترین روش‌های کاهش وزن، لیپوویزر یا ویزر لیپو می‌باشد. این روش که‌ در چند سال اخیر بسیار باب شده، تکنولوژی کشور آمریکا‌ بوده و در حال حاضر پرطرفدارترین روش لاغری در کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

در این روش معمولاً چربی‌ها با کم‌ترین میزان فشار از بدن خارج شده و این‌ عمل با ظرافت و دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. به همین دلیل بسیار کم‌خطر بوده و اگر به شکل اصولی انجام گیرد معمولاً مشکلی ایجاد نخواهد کرد. ویزرلیپو یکی از روش‌های لیپوساکشن بوده که با دستگاه ویزر صورت می‌گیرد.

در این روش می‌توان چربی‌های اضافه در ناحیه ران‌ها، بازو، غبغب، شکم، پهلو و … را تا حد زیادی تخلیه نمود. برای انجام لیپوویزر از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. پس از بیهوشی کامل بیمار، پزشک محلولی را به درون ناحیه موردنظر تزریق خواهد کرد. حباب‌های ایجادشده این محلول به بافت سست چربی در بدن نفوذ پیدا می‌کنند‌؛ سپس پزشک‌ با استفاده از دستگاه ویزر امواج و ارتعاشات صوتی را به ناحیه موردنظر ارسال می‌کند. این امواج صوتی موجب ترکاندن حباب‌ها در بافت چربی شده و همین باعث سست شدن و خرد شدن توده‌های چربی در بدن می‌شود.

درنتیجه پس‌ازاین مرحله پزشک چربی‌های شل شده را از طریق چند برش ریز و ظریف، به‌راحتی از بدن خارج ساخته و جراحی به پایان می‌رسد.

مزایای جراحی لاغری لیپوویزر چیست؟

این عمل جراحی می‌تواند مزایا و فاکتورهای مثبت بسیار زیادی به همراه داشته باشد. به همین دلیل امروزه نه‌تنها در کشورهای اروپایی، بلکه در کشورهای سراسر جهان به‌عنوان ایمن‌ترین و محبوب‌ترین روش لاغری شناخته می‌شود. در ادامه به برخی از مزایای این نوع جراحی لاغری اشاره نموده‌ایم:

مزایای جراحی لاغری لیپوویزر
 • بهبودی سریع‌تر

معمولاً در این روش پزشک تنها چند برش بسیار ریز ایجاد می‌کند‌. به همین دلیل بهبودی و‌ بازسازی بافت پوست در این عمل، بسیار سریع‌تر از سایر جراحی‌های لاغری مانند ابدومینوپلاستی صورت می‌پذیرد‌؛ درنتیجه می‌توان گفت که لیپوویزر دوره نقاهت بسیار کوتاه‌مدتی دارد.

 • تخلیه مقدار زیادی چربی در یک‌ جلسه

معمولاً در دیگر روش‌های لاغری، نمی‌توان مقدار زیادی چربی را از بدن تخلیه نمود. چراکه ممکن است سلامت زیبا جو در معرض خطر قرار گیرد؛ اما چون عمل ویزرلیپو با ظرافت بالاتری صورت می‌گیرد، امکان تخلیه چربی بیشتر حتی در یک جلسه نیز وجود خواهد داشت.

 • امکان استفاده از چربی‌های تخلیه‌شده در سایر نقاط بدن

دیگر مزیت این عمل این است که می‌توانید چربی‌های تخلیه‌شده را، به سایر نقاط بدن که نیاز دارند تزریق کنید. چراکه در این روش شوک بسیار کمی به توده‌های چربی وارد شده و پس از تخلیه هنوز هم سلول‌های چربی زنده و قابل‌استفاده هستند. برای مثال شما می‌توانید چربی‌های تخلیه‌شده در ناحیه شکم را به باسن یا سینه تزریق نمایید‌.

 • هموار شدن پوست

معمولاً درروش لیپوویزر، خبری از ناهمواری پوست و نامتقارن بودن آن نخواهد بود‌. چراکه پزشک معمولاً بافت چربی را به‌صورت یکدست و یکنواخت تخلیه می‌کند و همین موجب می‌گردد که پوست به‌هیچ‌عنوان دچار ناهمواری نشود.

 • تورم و‌ کبودی بسیار کمتر

این نوع عمل زیبایی تورم و کبودی بسیار کمتری را به همراه خواهد داشت. همچنین ورم و کبودی پوست ناشی از این‌ عمل، معمولاً بعد از چهار الی پنج روز به‌طور کامل بهبود می‌یابد.

 • از بین بردن سلولیت

همان‌طور که‌ می‌دانید سلولیت به ناهمواری‌هایی در سطح پوست گفته می‌شود که‌ معمولاً به دلیل چاقی و تجمع چربی پدید می‌آیند. لیپوویزر می‌تواند تا حد زیادی سلولیت سطح پوست را نیز برطرف سازد.

 • سفت‌تر شدن پوست

در بسیاری از جراحی‌های لاغری چون چربی زیرپوست به‌صورت ناگهانی تخلیه می‌شود، امکان شل شدن پوست نیز وجود دارد؛ اما درروش ویزرلیپو پوست بسیار سفت‌تر شده و به‌هیچ‌عنوان دچار افتادگی نمی‌شود.

مهم‌ترین معایب و‌ عوارض جراحی لیپوویزر

این جراحی علارغم تمامی مزیت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، می‌تواند برخی معایب را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل گاهی برخی از افراد در خصوص انجام آن دچار تردید می‌شوند.‌

اما اگر بخواهیم نگاه واقع‌بینانه‌تری داشته باشیم، قطعاً فاکتورهای مثبت این جراحی بسیار بیشتر از معایب و جنبه‌های منفی آن می‌باشند؛ اما در هر حال افرادی که قصد انجام این عمل لاغری را دارند، می‌بایست اطلاعات کاملی در خصوص عوارض آن داشته باشند.

 به همین دلیل جهت آشنایی هرچه بیشتر شما، در زیر به بررسی معایب و عوارض عمل ویزرلیپو پرداخته‌ایم:

خونریزی

ناقرینگی پوست

تورم

درد

 • خونریزی محل برش

یکی از مهم‌ترین عوارض ناشی از این جراحی، خونریزی محل برش می‌باشد. خونریزی بعد از لیپوویزر معمولاً بسیار نادر است و اگر رخ دهد مقدار آن بسیار کم خواهد بود.‌ اما در حالت کلی چنانچه خونریزی در نوع حاد رخ دهد، می‌تواند خطراتی جدی به همراه داشته باشد.

 • ناقرینگی و بی‌نظمی بر روی پوست

از دیگر عوارض این جراحی زیبایی، می‌توان به ناقرینگی و بی‌نظمی سطح پوست اشاره نمود. معمولاً این‌ اتفاق زمانی رخ می‌دهد که در انتخاب جراح خود دقت‌ لازم را نداشته باشید. گاهی به علت عدم وجود مهارت کافی، پزشک نمی‌تواند چربی ناحیه موردنظر را به شکل هموار و منظم تخلیه کند. در این صورت قطعاً سطح پوست ممکن است قرینگی کافی نداشته باشد و نتایج مطلوبی خاص نگردد.

 • تورم

تورم از عوارض بسیار طبیعی لیپوویزر می‌باشد که تقریباً تمامی زیبا جویان در هفته اول پس از عمل آن را تجربه خواهند کرد. چراکه با انجام این جراحی به بدن شوک وارد شده است و همین می‌تواند تورم شدید یا خفیف را در پی داشته باشد؛ اما اصلاً جای نگرانی نیست. چراکه معمولاً ورم بدن بعد از گذشت چند روز کاملاً برطرف می‌شود.

 • درد شدید

لیپوویزر گاهی می‌تواند با درد شدیدی همراه باشد. درد ناشی از این جراحی معمولاً تا یک هفته کاملاً طبیعی خواهد بود؛ اما اگر بعد از گذشت این مدت‌زمان درد و‌ تورم‌ همچنان ادامه داشته باشد، مراجعه به پزشک الزامی است. همچنین در مواقع درد می‌توانید برای تسکین آن از برخی داروهای مسکن استفاده کنید‌.

لیپوویزر برای چه کسانی مناسب است؟

این عمل جراحی برای برخی افراد به‌شدت توصیه‌شده و می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی برای آن‌ها به همراه داشته باشد. چراکه از دیدگاه پزشکان گروهی از افراد مناسب‌ترین کاندید، برای انجام این جراحی تلقی می‌شوند. به‌طورکلی این جراحی برای افراد زیر بهترین انتخاب می‌باشد:

 • افراد دارای پوست سالم

افرادی که دارای پوست سالمی هستند، کاندید بسیار مناسبی برای این جراحی به‌حساب می‌آیند.‌ البته منظور از پوست سالم این است که فرد به بیماری‌های پوستی نظیر سرطان، زونا و … مبتلا نباشد؛ اما کسانی که پوست سالم اما افتاده‌ای دارند نیز، می‌توانند تحت عمل‌ لیپوویزر قرار گیرند. چراکه این جراحی می‌تواند موجب قوام و سفتی پوست‌های افتاده شود.

 • افراد نیازمند به کاهش سایز

کسانی که نیاز به کاهش وزن در حد یک الی دو سایز دارند نیز، می‌توانند تحت انجام این جراحی قرار گیرند. چراکه با این عمل حدود دو سایز از اندازه ناحیه موردنظر کاسته خواهد شد.

 • افراد دارای چاقی موضعی

افرادی که چاقی موضعی دارند نیز، کاندید بسیار مناسبی برای این عمل محسوب می‌شوند‌. برای مثال برخی افراد اندام متناسبی دارند، اما تنها یک نقطه از بدن آن‌ها چاق بوده و فرم ایده آلی ندارد. در این صورت فرد می‌تواند با انجام لیپوویزر فرم مناسبی به ناحیه موردنظر بخشیده و چربی انباشته‌شده را تخلیه نماید؛ اما این جراحی برای کسانی که بسیار وزن بالایی دارند، لزوماً گزینه مناسبی نیست.

 • علاقه‌مندان به تزریق چربی در نواحی دیگر بدن

علاقه‌مندان به تزریق چربی در نواحی مختلف بدن نیز، می‌توانند با انجام این عمل به خواسته خود دست یابند. چراکه در این جراحی می‌توانید چربی برداشته‌شده را، به نقاطی مثل صورت، باسن، دست‌ها، سینه‌ها و … تزریق نمود.‌

 • افراد دارای رژیم غذایی سالم

توجه داشته باشید که لیپوویزر به‌هیچ‌عنوان‌ جایگزین مناسبی برای رژیم و ورزش نبوده و تنها می‌تواند فرم مناسبی به بدن ببخشد. پس افرادی برای انجام این عمل مناسب هستند که همواره رژیم غذایی و ورزش را رعایت می‌کنند. چراکه اگر بعدازاین عمل به تغذیه و فعالیت‌های ورزشی بی‌توجهی شود، این‌ احتمال وجود دارد که چربی تخلیه‌شده مجدداً بازگشت داشته باشد.

نکات مهم قبل و بعد از جراحی لیپوویزر

برای اینکه از انجام این عمل زیبایی نتایج دلخواه و مطلوبی را کسب نمایید، می‌بایست به برخی نکات و ‌مراقبت‌های لازم قبل و بعد ازاین جراحی توجه نمایید.‌ توجه به این موارد موجب افزایش درصد موفقیت عمل خواهد شد. در ادامه این نکات مهم را ذکر نموده‌ایم:

نکات قبل از جراحی ویزرلیپو

 • حتماً دو هفته قبل از این عمل مصرف داروهای انعقادی خون، سیگار، دمنوش های گیاهی و ... را به‌طور کامل حذف نمایید.
 • تمامی آزمایش‌های لازم قبل از جراحی را به انجام برسانید.
 • حتماً در خصوص انتظارات خود از لیپوویزر با پزشکتان به‌صورت صریح و شفاف صحبت کنید؛ اما توجه داشته باشید که ممکن است نتیجه عمل، با انتظارات شما کمی متفاوت باشد.
 • حتماً کلینیکی را انتخاب کنید که از پیشرفته‌ترین تجهیزات برای خدمات‌رسانی به زیبا جویان استفاده کند.
 • در انتخاب جراح خود دقت زیادی داشته و حتماً جراحان ماهر و خوش‌سابقه را انتخاب نمایید. چراکه‌ انجام این جراحی تحت نظر افراد کم‌تجربه و بی‌مهارت، می‌تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

نکات بعد از جراحی ویزرلیپو

 • به‌هیچ‌عنوان برای مشاهده نتایج این عمل عجله نکنید. چراکه نتایج اصلی بعد از حدود دو ماه مشخص می‌شوند.
 • بعد از جراحی مصرف روزانه ده لیوان آب را فراموش نکنید.
 • اگر بعد از لیپوویزر هرگونه علامت یا نشانه غیرطبیعی را مشاهده نمودید، فوراً به پزشک‌ مراجعه نمایید.
 • بهتر است به تجویز پزشک تا هفت الی هشت هفته بعد از حمل، از گن استفاده کنید تا بدنتان فرم‌ بگیرد.
 • تا ۴۸ ساعت بعدازاین جراحی بهتر است از حمام رفتن اجتناب‌ نمایید. بعد از گذشت این تایم نیز در هنگام استحمام بسیار احتیاط کنید که آب به محل زخم سرایت نکند.
 • درد و‌ کبودی تا یک هفته بعد از جراحی طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

دوره نقاهت این‌ عمل مابین یک‌ الی سه ماه طول می‌کشد.

خیر، برای حفظ تناسب‌اندام، بعدازاین جراحی نیز رعایت رژیم کاملاً ضرورت دارد.

بله این‌ عمل تأثیر زیادی در سفت شدن و قوام پوست‌های شل و افتاده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.