چه کسانی کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی هستند و چه کسانی نمی توانند این کار را انجام دهند

بهترین کاندیدها برای انجام عمل ابدومینوپلاستی 

آبدومینوپلاستی یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع جراحی‌های لاغری در دنیا می‌باشد. این عمل در نواحی مختلف بدن‌ قابل انجام بوده و موجب تخلیه چربی‌های اضافه خواهد شد. آبدومینوپلاستی یک جراحی نسبتاً تهاجمی به شمار می‌رود. تقریباً همه افراد فارغ از هر جنسیتی می‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند.

 اما گروهی از اشخاص به علت شرایط و ویژگی‌های خاصی که دارند، کاندید مناسب‌تری برای این عمل به شمار می‌روند. به همین دلیل انجام این جراحی به این دسته از افراد بیش از سایرین پیشنهاد می‌شود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

مناسب‌ترین کاندیدها برای انجام ابدومینوپلاستی 

 • افراد دارای سلامت جسمی و روانی

به علت تهاجمی بودن این جراحی تنها کسانی برای انجام آن مناسب هستند، که ازنظر جسم و روانی در سلامت کامل باشند. چراکه انجام این جراحی برای افرادی که به بیماری‌های قلبی، فشارخون، تنگی نفس و ….مبتلا هستند گاها می‌تواند خطراتی را به‌ همراه داشته باشد.‌ به همین دلیل باید از قبل حتماً در خصوص شرایط جسمانی خود با پزشک مشورت نمایید.

 • افراد دارای وزن پایدار 

دارا بودن وزن پایدار از لازمه‌های مهم برای انجام این جراحی تلقی می‌شود. ابدومینوپلاستی برای کسانی مناسب است که به وزن ایده آل و پایداری دست‌یافته باشند. چراکه اگر وزن شما‌ همواره دچار کاهش یا افزایش شود، این عمل نتایج مطلوبی برایتان به همراه ندارد.

 • افراد دارای چاقی موضعی 

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که آبدومینوپلاستی مانند یک معجزه می‌تواند چربی‌هایی که تجمع آن‌ها در بدن سال‌ها طول کشیده است را، در چند ساعت از بین ببرد! اما به‌هیچ‌عنوان این‌طور نیست‌. اگر پزشک بخواهد حجم زیادی از چربی‌های بدن را طی این جراحی تخلیه کند، سلامت جسمانی زیبا جو در معرض خطر قرار خواهد گرفت. پس تنها کسانی کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی شکم هستند، که چاقی موضعی داشته باشند. یعنی تنها یک یا دو قسمت از بدن آن‌ها، نیاز به تخلیه چربی داشته باشد.‌

 • افراد واقع‌بین و منطقی 

متأسفانه بسیاری از افراد تصورات بسیار غیرمنطقی نسبت به جراحی‌های لاغری دارند. به همین دلیل این عمل تنها به کسانی توصیه می‌شود که بسیار واقع‌بین و منطقی هستند. چراکه باید انتظارات و توقعاتی واقع‌بینانه نسبت به این جراحی داشته باشید. 

 • افراد ریسک‌پذیر

افراد ریسک‌پذیر نیز کاندید بسیار مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی شکم می‌باشند. چراکه به‌هرحال این‌ عمل نیز ممکن است مشکلات و خطراتی را به‌ همراه داشته باشد. درنتیجه فرد باید آمادگی لازم برای تجربه نمودن آن‌ها را داشته باشد. 

 • افراد دارای پوست شل و افتاده 

بسیاری از خانم‌ها به دلیل بارداری‌های پی‌درپی در ناحیه شکم دچار شلی و گسستگی پوست شده‌اند‌. چراکه در طی این جراحی علاوه بر تخلیه چربی‌ها، پوست شل و اضافه نواحی مختلف بدن نیز برش داده‌شده و جداسازی خواهد شد. 

 • افراد دارای سن مناسب 

سن افراد معیار مهمی برای انجام ابدومینوپلاستی محسوب می‌شود. به همین دلیل تمامی اشخاص می‌بایست برای انجام این عمل حداقل بیست یا بیست‌وپنج سال سن داشته باشند. چراکه انجام این عمل در سن‌ کم به علت عدم رشد کامل بدن، ممکن است نتایج مطلوبی در پی نداشته باشد. همچنین انجام این عمل به افرادی که بالای ۶۰سال سن دارند، نیز توصیه نمی‌شود. چراکه با بالا رفتن سن عضلات بدن بافت نسبتاً ضعیف‌تری داشته و در این حالت انجام این جراحی می‌تواند خطرناک باشد.

جراحی ابدومینوپلاستی به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

در بالا گفتیم که افراد با برخی شرایط خاص، بهترین کاندید برای این جراحی محسوب می‌شوند. اما بسیاری از افراد نیز، به علت وجود برخی عوامل به‌هیچ‌عنوان کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب نمی‌شوند. به همین دلیل پزشکان آبدومینوپلاستی را برای آن‌ها روشی ایده آل ندانسته و اصلاً انجام را به این دسته از افراد توصیه نمی‌کنند‌.

 اگر دارای شرایط زیر هستید، برای انجام ابدومینوپلاستی کاندید مناسبی نخواهید بود:

 • سیگاری هستید 

کشیدن سیگار علاوه بر تأثیرات منفی و مضری که بر روی بدن می‌گذارد، می‌تواند بهبودی زخم‌هایتان را نیز کند تر نماید. به همین دلیل اگر سیگار مصرف می‌کنید، باید حداقل یک ماه قبل از جراحی این‌ کار را کاملاً ترک نمایید. در غیر این صورت کاندید مناسبی برای این جراحی نیستید.

 • مشروبات الکلی مصرف می‌کنید

مصرف مشروبات الکلی می‌تواند موجب کم‌آبی بدن و بروز خونریزی هنگام جراحی شود. به همین دلیل اگر به مصرف نوشیدنی‌های الکلی اعتیاددارید، به‌هیچ‌عنوان نباید تحت انجام این جراحی قرار بگیرید.

 • رژیم غذایی مناسبی ندارید 

اینکه بعد از ابدومینوپلاستی به پرخوری ادامه دهید و انتظار داشته باشید لاغر و خوش‌اندام باقی بمانید، انتظاری بسیار غیرمنطقی است. افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند باید بسیار بیشتر از قبل رعایت غذایی داشته، و مرتباً ورزش کنند. چراکه در غیر این صورت احتمال بازگشت چربی‌ها وجود دارد.

 • داروی خاصی مصرف می‌کنید 

مصرف داروهای انعقادی خون باید از دو هفته قبل از جراحی کامل قطع گردد. چراکه این داروها در بسیاری از موارد می‌توانند موجب رقیق شدن خون و بروز خونریزی هنگام جراحی شوند. پس با مشورت پزشک مصرف آن‌ها را قطع کنید. اگر هم امکان قطع مصرف وجود ندارد، بهتر است تحت انجام ابدومینوپلاستی قرار نگیرید.

 • بیش‌ازحد اضطراب دارید

انجام این جراحی با ‌خطراتی احتمالی همراه است. به همین دلیل بسیاری از افراد در هنگام انجام آن دچار استرس و اضطراب بسیار شدید می‌شوند‌. درحالی‌که وجود اضطراب شدید می‌تواند تأثیرات بسیار مخربی بر روی نتایج این جراحی داشته باشد. پس افرادی که دچار استرس و اضطراب شدید می‌شوند نیز، برای انجام این جراحی مناسب نخواهند بود.

 • پوست انعطاف‌پذیری ندارید

انعطاف‌پذیری پوست بدن در هنگام انجام عمل ابدومینوپلاستی بسیار اهمیت دارد.‌ چراکه معمولاً پوست طی این جراحی بسیار کشیده می‌شود.‌ درنتیجه اگر پوست انعطاف‌پذیری ندارید نیز، کاندید مناسبی برای این جراحی لاغری نخواهید بود‌.

لیپوویزر چیست؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.